Březen 2008

Peklo!!!

14. března 2008 v 20:00 | Kika |  NOVINKY STÁJEČKY
Koně čekají,až si je někdo koupí a tak jste povini mít alespoň 2 koníky.1pejsky,1kočky a 3 rybyček.Ano,peklo.A dostáváte na připravenou 1000Kp.Jak si vydělat?
Seznam.
Brigády:podle toho jak makáte,dostanete Kp
Arit Mony Virt:V hříbárně je malý koník jménem Arit Mony virt.Za jedno postarání 20Kp
Chov:Založte si chov.Chovejte koně a hříbata a prodávejte je.V chovu musíte mít dvě klisny a jednoho hřebce.Jeden kůň/hříbě do 800Kp

Člen stáje Pitinka

14. března 2008 v 12:13 | Kika(majitelka blogu) |  lidi z naší stáje
prezdivka pitkinka
věk 10 narozky 19.2. 1997

Člen stáje Anonim

14. března 2008 v 12:12 | Kika(majitelka blogu) |  lidi z naší stáje
jemi: 120
jmenuju se: zub
E-mail: nemám

Člen stáje Sharpey Evanes

14. března 2008 v 12:11 | Kika(majitelka blogu) |  lidi z naší stáje
1.1O
2.Sharpey Evanes

upozornění na mazlíčky

14. března 2008 v 10:05 | Kika(majitelka blogu) |  Upozornění
Tak já nevim.Já jsem v googlu scháněla pejsky a kočky,rybičky akvárka a krmení a jakýho jsem dostala vděku?Žádnýho,jen janička si koupila rybyčky a mořskýho koníka¨.A vy?Nic!!!Tak koukejte s tim něco dělat

Dražba Hurikán

14. března 2008 v 8:59 | Kika(majitelka blogu) |  dražbičky koní
Jméno:Hurikán
Nejde dodat foto

Vyhazov

13. března 2008 v 21:16 | Kika(majitelka blogu) |  NOVINKY STÁJEČKY
Tak,obě Lucky a danča Byla smazána.Také Simi11 a eště se drží Monika a Terka
Tak do toho,makejte,za dva týdny 2vyhazov.Monika a Terka,já bych se tu oběvila.
Za měsíc to bude další čištění.Tak,Koral,Lili,Mates a Aleda55,já bych se tu oběvila.Opravdu mě čištění nebaví a tak sem choďte.
Kika

Svět jezdectví koní leden

13. března 2008 v 21:09 | Kika(majitelka blogu) |  Časopísek-SVĚT JEZDECTVÍ A KONÍ
Stručný obsah
1.Tresty
2.Novinky
3.Nový členové
4.plemeno měsíce
5.Foto měsíce
6.Dražba
TRESTY
Danča.Nechodí,nechodila a nechodit asi bude.Jestli to takhle pude dál,vyhazov
Elle:No,napiš si o sobě co chceš,Jinak si jako Jana,neznám lepčího člena
Lucka:Nechodí,jestli to takhle pude dál,vyhazov
Simi11:Nechodí,taky brzo vyhazov,a zabavuje se ti Hurikán.No,ty to stejně nevíš ,páč tu nejseš!
Jana:Neznám lepšího člena,jinak si napiš co chce
Lucka:Samozřejmě vyhazov!
Monika:No,nevim,nevim
Terka:Nevim,co dál.Nechodíš
Koral:nechodí,ale já počkám,je novej
Lili:Jako Koral
Mates:Jako Koral
Aleda55:Jako Koral
No,tak stáj bude o pár členů čistší a to nechcem,že?
NOVINKY
Tak,máme nové členy
Koral,Lili,Mates a Aleda55
Admini vybráni.Jana a Elle
Peníze nebudou,jsou zrušeny
Stáj změněna
NOVÝ ČLENOVÉ
Koral
Lili
Mates
Aleda55
PLEMENO MĚSÍCE
Hannoverský kůň

Původ a historie:

Hannoverší koně se těšili hojné královské podpoře ještě před založením hřebčince v Celle. Bílý hannoverský kůň zdobil štít s erbem kurfiřta Ernesta Augusta (1629 - 1698) a slavní královští krémoví hannovaráni (bíle narozeni bělouši) se světle kávovými hřívami a ohonem se z podnětu manželky kurfiřta Sophie chovali v královské rezidenci v Herrenhausenu. Pozůstatky tohoto chovu - kočároví koně, sloužili při britských královských ceremoniálech za vlády Jiřího I., a pak až do časů Jiřího V.
V roce 1714, když se Jiří, kurfiřt hannoverský, stal Jiřím I. Anglickým, se začali do Celle dovážet tehdejší "plnokrevníci", aby zlepšili exteriér domácího hannoverského chovu. Původně zde bylo 13 černých holštýnů, vytvářejících základ chovu, kteří měli převládající vliv v hřebčinci i pro příštích 30 let. Později došlo k dalšímu dovozu plnokrevníků. Tak vznikl lehčí a mnohem pohyblivější kůň, dostatečně vhodný jak pro lehkou zápřež, tak pro práci pod sedlem, přesto ještě dosti silný pro většinu prací na poli. Ke konci 18. století bylo ve stavu sto hřebců. Mezi nimi, a to k zušlechťování populace, byli též hřebci východopruští, andaluští a frederiksborgští.
Během napoleonských válek byl chov téměř zničen. Když se hřebčinec v roce 1816 obnovoval, vrátilo se do Meklenburska z evakuovaných hřebců pouze 30. Stav doplnil větší počet dovezených anglických plnokrevníků a meklenburských koní.
Od poloviny 19. století vzrůstal vliv plnokrevníka (na 35%) a následkem toho se koně stali příliš lehkými pro zemědělské použití. Proto došlo ke snižování využití plnokrevníků a více byly využívány těžší typy původních linií v rámci plemene.
době první světové války bylo v Celle 350 hřebců a v roce 1925 jejich počet vzrostl na 500. K ustájení všech těch koní se využíval jiný hřebčinec v Osnabrücku-Eversburgu a jako pobídka k dalšímu chovu hannoverských koní bylo v této oblasti rozmístěno dalších 100 hřebců. Osnabrück-Eversburg zůstal v činnosti až do roku 1961. Mezi světovými válkami počet hřebců vhodných k chovu kolísal a v různých oblastech se vyhraňovaly různé typy, odchylné od původního plemenného typu. Po druhé světové válce se do Celle dostali během své pouti z východního Pruska někteří trakénští koně a byli chovatelsky využiti. Aby uspokojili novou poptávku po vysoce kvalitních jezdeckých a sportovních koních vyvinuli chovatelé v roce 1960 cílevědomé úsilí. Úspěch těmto novým snahám zajistilo využití trakénských koní a plnokrevníků, ktyří byli v té době ve stavu v hřebčinci v Celle. Měli zušlechťující vliv, a to korekcí exteriéru z těžkých hannoveránů a zvýšením jejich pohyblivosti.

Povaha:

Temperament je vyrovnaný. Hannoverští koně se velmi důkladně šlechtí pro jejich vyrovnanou, poslušnou povahu a spolehlivost. Tyto vlastnosti se velice zdůrazňují.

Využití:

Jsou to proslulí drezurní koně a výjimečný talent, zajišťující jejich uplatnění na mezinárodní úrovni, projevují také jako skokani.

Popis a charakteristika:

Moderní hannoverán měří v kohoutku 160 - 168 cm. Má výbornou stavbu těla a pozoruhodně korektní chody. Je atletický a pružný, chody jsou prostorné, ploché, takže vysoká akce, která byla typická pro kočárového hannoverského koně, vymizela. Koně jsou mnohem ušlechtilejší než jejich předchůdci díky pokračujícímu vlivu plnokrevníků.
Přidání krve plnokrevníka dodalo ušlechtilost hlavě všestranného zemědělského koně, která byla před tím těžká a poměrně hrubá. Současní hannoverští koně mají hlavu lehčí, středně velkou a ostře modelované rysy. Oči jsou velké, živé a inteligentní. Krk je dlouhý, ušlechtilý a široce nasazený. Přechází do mohutných šikmých plecí. Kohoutek je velmi výrazný. Hřbet je středně dlouhý, má zvláště široká a pevná bedra. Záď je mimořádně osvalená. Ocas je dobře nasazen a kůň ho nosí vysoko. Charekteristickými znaky hannoverského koně je hloubka hrudníku, a příkladná stavba žeber. Kůň má velmi pevně stavěné tělo, ale není to znak, který by podporoval rychlost. Fundament nohou je kostnatý, korektní a holeň je kratší. Klouby jsou velké a výrazné, předloktí je silně osvaleno. Moderní hannoverán má tvrdá, dobře tvarovaná kopyta. Někdejší chyby ve špatném utváření kopyt se pečlivou selekcí Podařilo odstranit
FOTO MĚSÍCE
Dražba
Čekám

Svět jezdectví koní únor

13. března 2008 v 21:00 | Kika(majitelka blogu) |  Časopísek-SVĚT JEZDECTVÍ A KONÍ
Stručný obsah
1.Tresty
2.Novinky
3.Nový členové
4.plemeno měsíce
5.Foto měsíce
6.Dražba
TRESTY
Danča.Nechodí,nechodila a nechodit asi bude.Jestli to takhle pude dál,vyhazov
Elle:No,napiš si o sobě co chceš,Jinak si jako Jana,neznám lepčího člena
Lucka:Nechodí,jestli to takhle pude dál,vyhazov
Simi11:Nechodí,taky brzo vyhazov,a zabavuje se ti Hurikán.No,ty to stejně nevíš ,páč tu nejseš!
Jana:Neznám lepšího člena,jinak si napiš co chce
Lucka:Samozřejmě vyhazov!
Monika:No,nevim,nevim
Terka:Nevim,co dál.Nechodíš
Koral:nechodí,ale já počkám,je novej
Lili:Jako Koral
Mates:Jako Koral
Aleda55:Jako Koral
No,tak stáj bude o pár členů čistší a to nechcem,že?
NOVINKY
Tak,máme nové členy
Koral,Lili,Mates a Aleda55
Admini vybráni.Jana a Elle
Peníze nebudou,jsou zrušeny
Stáj změněna
NOVÝ ČLENOVÉ
Koral
Lili
Mates
Aleda55
PLEMENO ME¨ĚSÍCE

Timor

Vysvětlení názvu:

Malý timorský pony žije na ostrově, který od Austrálie odděluje jen poměrně úzké Timorské moře. Podle ostrovu Timor, na kterém je tento koník doma, dostal jméno.

Původ a historie:

Na Timoru, který byl v 16. století portugalskou kolonií, dokud se v 17. století nedostal pod vliv Holanďanů, měli koně vždy velký význam a počet koní připadající na jednoho obyvatele byl neobyčejně vysoký. V některých dobách dosahoval tento poměr jednoho koně na šest lidí, kdežto v Laosu to bylo 1:110 a v Malajsii dokonce 1:200.
Koně a pravděpodobně i třmeny na bosé palce se na Timor dostaly z Indie. Portugalci a po nich i Holanďané podporovali užívání koní jako somarů, k tahu i k jízdě. V roce 1943 napsal Stuart St Clair v článku "Timor, klíč k Indii" v časopise National Geographic, že ženy, muži i děti jezdí všude na koních. Ostatně místní "kovbojové" využívali těchto ponyů při práci s dobytkem a lasa používali stejně obratně jako honáci z Divokého západu.
Nehledě na zájmy holandských a portugalských obchodníků, velký počet timorských ponyů se pásl na rozlehlých savanách, kde nacházel dobrou pastvu. Pochopitelně, že tito ponyové byli malí a zřídka dosáhli kohoutkové výšku 122 cm.
Austrálie, jejíž severní pobřeží je obráceno přímo k Timoru, dovezla první timorské poníky v roce 1803. Později se timoři používali pro svou životnost, houževnatost a odolnost ke zlepšení mnoha australských stád.

Popis a charakteristika:

Ponyové z Timoru jsou skromní a všestranní. Jejich hlava není příliš ušlechtilá, má však živý výraz, krk je poměrně krátký. Hříva a ocas jsou bohaté a srst je jemná. Trup má zcela rovný hřbet a strmé plece. Ocas je vysoko nasazený. Výška nepřekračuje 122 cm. Barva je většinou hnědá, ryzá nebo černá.

Využití:

Timorský pony je samozřejmě zapojen do hospodářství ostrova, jehož osídlení koňmi je početné, ale to nevadí, protože rozlehlé savany zaručují bohatý růst rozmanitých tvrdých travin, které mohou
FOTO MĚSÍCE
DRAŽBA
Já furt čekám,ale dlouho nevydržim

svět jezdectví a koníprosinec

13. března 2008 v 20:26 | Kika(majitelka blogu) |  Časopísek-SVĚT JEZDECTVÍ A KONÍ
Trochu později přicházejí nevydané časopisy
Stručný obsah
1.Tresty
2.Novinky
3.Nový členové
4.plemeno měsíce
5.Foto měsíce
6.Dražba
8.
TRESTY
Danča.Nechodí,nechodila a nechodit asi bude.Jestli to takhle pude dál,vyhazov
Elle:No,napiš si o sobě co chceš,Jinak si jako Jana,neznám lepčího člena
Lucka:Nechodí,jestli to takhle pude dál,vyhazov
Simi11:Nechodí,taky brzo vyhazov,a zabavuje se ti Hurikán.No,ty to stejně nevíš ,páč tu nejseš!
Jana:Neznám lepšího člena,jinak si napiš co chce
Lucka:Samozřejmě vyhazov!
Monika:No,nevim,nevim
Terka:Nevim,co dál.Nechodíš
Koral:nechodí,ale já počkám,je novej
Lili:Jako Koral
Mates:Jako Koral
Aleda55:Jako Koral
No,tak stáj bude o pár členů čistší a to nechcem,že?
NOVINKY
Tak,máme nové členy
Koral,Lili,Mates a Aleda55
Admini vybráni.Jana a Elle
Peníze nebudou,jsou zrušeny
Stáj změněna
NOVÝ ČLENOVÉ
Koral
Lili
Mates
Aleda55
PLEMENO MĚSÍCE:FELSKÝ PONÍK
Fellský poník
původ: anglie
původní využití: K přepravě olova z olověných dolů,jízda
dnešní využití: K ježdění a do zápřahu.
povaha: Mírná
výška: kolem 142cm
barva: obvykle vraníci, vyskytují se i hnědáci.
poznámka: Blízký příbuzný daleského poníka.

Fellský pony

FOTO MĚSÍCE
DRAŽBA
Dražba koně Tornádo trvá moc dlouho.Koukněte se do DRAŽBY a objednejte si ho někdo!!!

Člen stáje Aleda55

13. března 2008 v 12:03 | Kika |  lidi z naší stáje
je mi 11 let
jemnuju se aleda55 (michaela)
aleda55@seznam.cz
A je to.Dá to práci ale musíme makat

Člen stáje Mates

13. března 2008 v 12:01 | Kika |  lidi z naší stáje
12
-Mates(martina)
-pollka@seznam.cz

Člen stáje Lili

13. března 2008 v 12:01 | Kika |  lidi z naší stáje
13
Lili
delinjeklova@seznam.cz

Člen stáje Koral

13. března 2008 v 12:00 | Kika |  lidi z naší stáje
11
koral
koksik007@centrum.cz

Člen stáje Terka

13. března 2008 v 11:59 | Kika |  lidi z naší stáje
1)12
2)tereza(říkej mi terko)

člen stáje Monika

13. března 2008 v 11:58 | Kika |  lidi z naší stáje
1)13
2)Monika
3)ulcinek@seznam.cz